TELENOVELIŲ FORUMAS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Sveiki! Užsukote į geriausią ir šilčiausią telenovelių forumą Lietuvoje, todėl nieko nelauk ir registruokis;)
 
rodiklisrodiklis  Latest imagesLatest images  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  

 

 Kauno zoologijos sodas

Go down 
+4
Analia♥
Candy
Ximena
Rubi
8 posters
AutoriusPranešimas
Rubi
Forumo savininkė
Forumo savininkė
Rubi


Amžius : 31
Miestas : Kaunas
Parašė : 12015
Prisijungė : 2009-09-26

Kauno zoologijos sodas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Kauno zoologijos sodas   Kauno zoologijos sodas I_icon_newest_replyKv. 11 12, 2009 10:52 pm

Lietuvos zoologijos sodas – vienintelis valstybinis zoologijos sodas Lietuvoje, įsikūręs Kaune.

Istorija


XX a. pradžioje prof. Tado Ivanausko sutelkta iniciatyvinė grupė ėmė rūpintis pirmojo Lietuvos zoologijos sodo kūrimu. 1935 m. gegužės 3 d. pradėjo veikti Kauno zoologijos sodo akcinė bendrovė, kurios branduolį sudarė žymūs to meto kultūros ir visuomenės veikėjai. Zoologijos sodui parinktas Girstupio upelio slėnis Ąžuolyne – raižyta, gyvūnams laikyti ir eksponuoti tinkama 15 ha ploto teritorija. Per trejetą metų buvo pastatyti visi reikiami statiniai, įrengti voljerai. Kai kuriuos gyvūnus pavyko surinkti Lietuvoje, kitus dovanojo gretimų valstybių zoologijos sodai.

Kauno zoologijos sodas oficialiai atidarytas 1938 m. liepos 1 d. Atidarymo metu buvo tik 40 gyvūnų, daugiausia vietinių, tačiau jau po metų jų pagausėjo iki 150. Lankytojai tada galėjo pamatyti kupranugarį, zebrų, asilų, Australijos dingų, beždžionių kapucinų, stumbrų, fazanų, papūgų.

Sunkiausiai zoologijos sodas vertėsi Antrojo pasaulinio karo metais, tuomet dalį gyvūnų teko parduoti, o kitų (vilkų ir šunų dingų) jauniklius likviduoti. Po karo buvo išlikę 42 gyvūnai: 25 žvėrys ir 17 paukščių (2 rudieji lokiai, vilkas, meškėnas, barsukas, palšasis grifas, didysis apuokas, kilnusis erelis ir kiti).

1951 m. sode įsteigtas rudųjų meškų voljeras. 1954 m. pradėtas statyti liūtų narvas. 1958 m. gruodžio 4 d. zoologijos sodui suteiktas Respublikinio zoologijos sodo vardas, jis perduotas Kultūros ministerijai. 1989 m. zoologijos sodas priimtas į Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociaciją, nuo tada atsivėrė platesnės galimybės dalyvauti retųjų rūšių veisimo programose ir keistis gyvūnais.

Lietuvos zoologijos sodas šiandien – 15,9 ha parkas, kuriame auga šimtamečiai ąžuolai. Jis susideda iš 11 skyrių, juose dirba virš 130 darbuotojų. Pagal plotą ir laikomų gyvūnų skaičių jis galėtų būti prilygintas vidutiniam Europos zoologijos sodui. Čia laikoma apie tris tūkstančius (2877) gyvūnų, kurie atstovauja 280 rūšis. Yra 17 rūšių vabzdžių, 58 rūšys žuvų, 4 rūšys varliagyvių, 35 rūšys roplių, 73 paukščių rūšys, 82 žinduolių rūšys. 43 gyvūnų rūšys įrašytos į Tarptautinę, 16 – į Lietuvos raudonąją knygą.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Atgal į viršų Go down
https://tvnoveles.lithuanianforum.net
Sve?ias
Svečias
Anonymous



Kauno zoologijos sodas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kauno zoologijos sodas   Kauno zoologijos sodas I_icon_newest_replyPir. 12 21, 2009 4:12 am

Buvau jame bet jau seniai seip patiko zoologijos sodas
Atgal į viršų Go down
Ximena
Elena contra Elena
Elena contra Elena
Ximena


Amžius : 24
Miestas : Vilnius
Parašė : 157
Prisijungė : 2009-12-14

Kauno zoologijos sodas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kauno zoologijos sodas   Kauno zoologijos sodas I_icon_newest_replyPir. 12 21, 2009 8:57 pm

Buvau antroj klasej. Bet ne daug prisimenu
Atgal į viršų Go down
Candy
Las puertas de la vida
Las puertas de la vida
Candy


Miestas : Kaunas
Parašė : 505
Prisijungė : 2009-12-16

Kauno zoologijos sodas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kauno zoologijos sodas   Kauno zoologijos sodas I_icon_newest_replyPir. 06 28, 2010 2:49 pm

Oj buvau šį pavasarį. Man labai patinka ten! Tik kartais kvapelis būna ne koks Juokiuosi
Atgal į viršų Go down
Rubi
Forumo savininkė
Forumo savininkė
Rubi


Amžius : 31
Miestas : Kaunas
Parašė : 12015
Prisijungė : 2009-09-26

Kauno zoologijos sodas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kauno zoologijos sodas   Kauno zoologijos sodas I_icon_newest_replyPir. 06 28, 2010 7:55 pm

Sodas apskuręs ir dvokiantis. Vemiu

P.S.: vargšai gyvūnėliai. Liūdžiu
Atgal į viršų Go down
https://tvnoveles.lithuanianforum.net
Analia♥
Yo no puedo enamorarme de ti
Yo no puedo enamorarme de ti
Analia♥


Miestas : Kaunas
Parašė : 140
Prisijungė : 2010-07-25

Kauno zoologijos sodas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kauno zoologijos sodas   Kauno zoologijos sodas I_icon_newest_replyPen. 07 30, 2010 10:15 pm

Buvau jame bet jau seniai seip patiko zoologijos sodas
Atgal į viršų Go down
Lady
Aurora- princesa de hielo
Aurora- princesa de hielo
Lady


Miestas : Vilnius
Parašė : 343
Prisijungė : 2010-01-13

Kauno zoologijos sodas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kauno zoologijos sodas   Kauno zoologijos sodas I_icon_newest_replyŠt. 07 31, 2010 12:16 am

Buvau mokslo metų pradžioje, kai svečiavomės pas puskę : )
Na nieko...pasižiūri į gražius gyvūnėlius ir tiek : )
Smagu kad yra toks : )
Atgal į viršų Go down
Ievukass
Svečiuojuosi forume
Svečiuojuosi forume
Ievukass


Amžius : 27
Miestas : Klaipėda
Parašė : 3
Prisijungė : 2010-12-10

Kauno zoologijos sodas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kauno zoologijos sodas   Kauno zoologijos sodas I_icon_newest_replyŠt. 12 11, 2010 12:14 am

BUvau labai seniai.Labai gaila buvo žiūrėti kaip tie gyvūnėliai kenčia,kad yra uždaryti,šeip galėtų skirti lėšų zoologijos sodui nors kiek daugiau vietos padaryt tiems gyviems padarėliams Liūdžiu Verkiu
Atgal į viršų Go down
Nedutė
Teresa-esa hembra es mala
Teresa-esa hembra es mala
Nedutė


Parašė : 233
Prisijungė : 2011-06-11

Kauno zoologijos sodas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kauno zoologijos sodas   Kauno zoologijos sodas I_icon_newest_replySk. 06 12, 2011 1:53 am

buvau daug kartų ir man patiko, tik tai pritariu Rubi ir Ievukass, dėl to, kad galėtu skirti gyvūnų zoologijos sodui lėšų. zoologijos sodas tikrai labai labai netvarkingas ir dvokia.
Atgal į viršų Go down
Gabija
Svečiuojuosi forume
Svečiuojuosi forume
Gabija


Miestas : Panevėžys
Parašė : 20
Prisijungė : 2012-07-03

Kauno zoologijos sodas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kauno zoologijos sodas   Kauno zoologijos sodas I_icon_newest_replyPen. 08 10, 2012 11:20 pm

Buvau, ir ne vieną kartą. Na bet... nepalyginsi su Rygos zooparku. Kaune ir kvaperis ne koks, ir gyvūnai žiauriai laikomi... O latvijoj - nuvažiuosit, pamatysit Šypsausi
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Kauno zoologijos sodas Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Kauno zoologijos sodas   Kauno zoologijos sodas I_icon_newest_reply

Atgal į viršų Go down
 
Kauno zoologijos sodas
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
TELENOVELIŲ FORUMAS :: DISKUSIJŲ PALETĖ :: DISKUSIJOS :: GAMTA IR ŽMOGUS-
Pereiti į: